- Komerční sdělení -zprávy
HomeCestováníPět zaručených tipů, jak strávit svátky na Kysucích

Pět zaručených tipů, jak strávit svátky na Kysucích

Místo zázraků
Vánoce, to nejsou dárky, světýlka a týdenní honění, kolik oken musíme ještě umýt a zda deset druhů koláčů stačí. V první řadě je to svátek, svátek narození Ježíše Krista. Jsou to chvíle o setkání rodiny u jednoho stolu, přátel, o lásce a porozumění.

Na sklonku roku zvykneme hodnotit předchozí rok, co nám vzal, hlavně však dal. Proto by naše kroky měly směřovat i na místo, kde Boží milost a lásku cítit na každém kroku.

Místo, kde si umíme otevřít srdce a poděkovat za dary, které každý den dostáváme. Jedním z těchto kouzelných míst je poutní místo Živčáková.

Na Velkou Raču jinak
Přestože jsme s největší pravděpodobností těch deset druhů koláčů upekli, objednali si od cukrářky nebo vyměnili pět se sousedkou, nic to – prostě to je třeba spálit pohybem.

Nejvyšší vrch Kysuckých Beskyd zná každý a jeho nejčastějším startovním bodem je obec Oščadnica.

Volné dny však přinesou i možnosti celodenní turistiky a já doporučuji vydat se na Velkou Raču z vesničky Vychylovka, přes Rycierovu horu, Májov, Javorinu a Malou Raču. Trasa má úctyhodných 27 kilometrů a prověří nejednu turistickou duši.

Budujme si imunitu
Kromě toho, že na Trojmezí se aktivně budují slovensko-česko-polská přátelství, parta milovníků studené vody si v otužileckém bazénu buduje i imunitu.

Každý, koho zimní voda láká, je vítán a zaručeně zapadne do rozmanité skupinky wydier.

V poslední době se rozmohl neuvěřitelnou rychlostí tento sport v každé vesnici, tedy pokud jsou zrovna pro vás wydry daleko, přidat se můžete ke svišťům, mrožím či tučňákům (úsměv).

Být ve stopě je základ
Ne všichni jsme milovníci sněhu, zimy a minusových teplot. Kdo ovšem navoskuje běžky a vydá se stopou po běžkařské trase, i omrzlý nos a občasný pád začíná být pro něj přijatelný.

Máme velké štěstí na občanská sdružení, která se starají, aby běžkování bylo hlavně o příjemném zážitku, stopa upravená, v hospodě/na chatách teplý čaj uvařený.

Řeč je o perfektní běžkařské trase v Čadci-Čadečce, na kterou se napojuje trasa z Oščadnice i naše nejznámější trasa, Beskydsko-javornická lyžařská běžecká magistrála. Obě doporučuji všemi deseti.

Sáňkovačky a punč
Výhodou bydlení na Kysucích je fakt, že v každé vesnici se nachází minimálně jeden kopec, ze kterého se umíme spouštět na sáňkách, prkéncích, bobech či igelitové tašce.

Takže žádné výmluvy, ale určitě se vraťte do dětských dob a pořádně se vyřádíte při sáňkování. A k dobré sáňkovačce patří na zahřátí punč.

Podpořme iv této těžké době alespoň přes okénkový prodej gastroslužby, dobrý pocit si poneseme s sebou ještě dlouho dní.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články