- Komerční sdělení -zprávy
HomeCestováníNová Bystrica: Po hranici na Rycírovu horu - Západní Tatry na dlani

Nová Bystrica: Po hranici na Rycírovu horu – Západní Tatry na dlani

Na rozhraní Kysuckých Beskyd a Kysucké vrchoviny leží obec Nová Bystrica. Jejím údolím protéká řeka Bystrica a do katastrálního území obce patří i zatopené obce Riečnica i Harvelka.

Malebné vísky, nacházející se přibližně 50 m pod hladinou, byly v minulosti i centrem dění – natáčelo se v nich několik známých filmů (například Pole neorané).

Vodárenská nádrž vybudovaná v jejich zátopových oblastech zásobuje pitnou vodou okresy Čadca, Kysucké Nové Město a Žilina.

Neviditelný virus výrazně naštrbil i naše volnočasové aktivity. Celé dny, týdny či měsíce bylo omezeno cestování, jistou dobu jsme nemohli opustit hranice okresů. Paradoxně, mnozí z nás právě teď zjistili, jak je Slovensko krásné.

Jmenuji se Lucia Palicová a mám ráda turistiku v našich horách. V průběhu následujících týdnů zamířím na turistiku ze všech kysuckých měst a obcí a ukážu vám, kam byste i vy měli zamířit na výlet s turistickou hůlkou.

Místa část obce
Vychylovka, místní část obce, známá zejména pro národopisnou expozici kysucké vesnice i úzkokolejnou železničku, nabízí kromě historie i turistické vyžití.

Celé území Vychylovky patří do CHKO Kysuce a v okolí se vyskytují několik přírodní pozoruhodnosti – Vychylovské prahy a Vychylovské skálie s odkryvy flyšového pásma.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články