- Komerční sdělení -zprávy
HomeCestováníJediná zpřístupněná jeskyně na západním Slovensku opět otevřela své brány

Jediná zpřístupněná jeskyně na západním Slovensku opět otevřela své brány

SMOLENICE. Jeskyně Driny je od prvního dubna opět otevřena. Zimní přestávka skončila. Jeskyně bývá uzavřena od října do března, je tehdy důležitým zimovištěm až 11 druhů netopýrů.

V příštích měsících duben a květen je přístupná veřejnosti v 10:00, 11:30, 13:00 a 14:30. Podle portálu Záhorák, Alexander Prostinák, zastupující ředitel oblastní organizace cestovního ruchu, informoval, že Driny jsou vyhledávanou atrakcí Malých Karpat. Tato oblast podle něj nabízí také množství značených turistických cest vhodných pro procházky nebo cyklotury.

Jeskyni můžete nalézt v rekreační oblasti Jahodník. Její vchod se nachází v nadmořské výšce 399 metrů. Dostanete se tam autobusem, vlakem i autem. Autobusová zastávka je od jeskyně vzdálena přibližně 40 minut chůze a placené parkoviště přibližně 25 minut. Z parkoviště se dostanete naučnou stezkou Smolenický kras přímo k jeskyni.

V okolí Smolenic je podle Prostináka možné jet i na pěší nebo cykloturistiku po mnoha značených a bezpečných chodnících. Několik okruhů dokonce končí přímo u Smolenického zámku. Prohlídky zámku jsou pro veřejnost jen během letních a podzimních měsíců a přímo pod zámkem se nachází rozsáhlý anglický park.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články