- Komerční sdělení -zprávy
HomePro ŽenyDětský pudr není jen pro děti: Pomůže také na vlasy, otoky či...

Dětský pudr není jen pro děti: Pomůže také na vlasy, otoky či pokožku

Věděliste, že dětský pudr má spoustu využití? Podívejte, kde všude jej můžete použít.
10 tipů jako dětský pudr pomůže i při zkrášlování
V rámci péče o pokožku dítěte patří ke klíčovým produktům. Jeho benefity však oceníte i vy. Řeč je o dětském pudru, který lze využít i jinak, než byste čekali.

Dětský pudr je totiž hotový zázrak a minimálně během letních měsíců na něj není radno zapomínat. Zajistí vám pohodlný spánek, nádherné řasy, zamezí pocení, dokonale zastoupí šampon…a ještě daleko víc! Podívejte.

Jak od kadeřníka
Dětským pudrem klidně nahraďte suchý šampon. Nasypte ho na hřeben a jím si potom přejeďte vlasy po celé délce. Dětský pudr odstraňuje mastnotu a vlasy budou vypadat lesklejší i zdravější. No pozor! Tento trik výborně funguje, jste-li blondýnka, případně máte velmi světlou barvu vlasů. Pokud jste zrzka, přidejte si k pudru trošku skořice, brunetky zase špetku kakaového prášku. Vlasy budou nejen výborně vypadat, ale také vonět.

Odstraní písek
Ať už máte namířeno na pláž nebo dětské hřiště, nezapomeňte si s sebou přibalit dětský pudr. Pomáhá odstranit písek z těla, který si potom zvykneme přinést domů na pokožce či oblečení. Stačí, když po dni stráveném zábavou v písku posypete troškou prášku toho, kdo ho na sobě má. Díky dětskému pudru se písku zbavíte mnohem snáze a navíc se vyhnete i jeho nánosům v autě či domácnosti.

Hezčí řasy
Před nanesením řasenky si řasy poprašte zrnky dětského pudru. Výsledkem budou objemnější řasy, které vypadají déle i plnější. No to není všechno. I na úpravu make-upu lze použít dětský pudr – můžete jej smíchat například s příliš tmavým krycím krémem. Je váš konturovací make-up o odstín či dva tmavší? Nevadí, vmíchejte do něj trošku dětského pudru a máte po problému.

Zklidní podrážděnou pokožku
Máte na chodidlech, loktech nebo kdekoli jinde drsné skvrny? Jednoduše do těchto partií vtírejte několik dní po sobě trošku dětského pudru. Přestože samotný dětský pudr odstraňuje vlhkost, je paradoxně ideální pomůckou k tomu, aby vaše pokožka byla hydratovaná, hladší a méně podrážděná. Výborně se osvědčil i jako první pomoc na popraskané paty.

Vůně v botách
Aroma zpocených nohou v botách není dvakrát příjemné, na tom se určitě shodneme. Aby se vám nohy v obuvi nepotily, osvojte si tento zajímavý trik. Nasypte dětský pudr do bot a během noci nechte působit. Ráno dětský pudr z bot vytřepejte. Přestože v nich více nebude, nadále efektivně absorbuje vlhkost a zbaví vás nejistoty ze zapáchajících nohou.

Pomoc po holení
Dětský pudr je skvělá volba po holení. Posypte trochou dětského pudru čerstvě oholená místa a jemně jej vmasírujte do kůže. Dětský pudr má přirozené, ochlazovací vlastnosti, zmírňující podráždění, a vaši pokožku zanechá hedvábně hladkou. Je také vítanou alternativou pro citlivou pokožku, která zvykne po holení zčervenat a má sklony k tvorbě puchýřků.

Lepší než antiperspirant
Pokud se vám náhle mine deodorant, opět vsaďte na dětský pudr. Dá se použít také jako práškový deodorant. Do dlaní si nasypte hrst dětského pudru a vetřete do podpaží. Přirozeně absorbuje vlhkost a udrží ve vás pocit sucha a svěžesti po celý den.

Pomoc během tropických nocí
Čisté, voňavé i chladné povlečení je během letních měsíců nezbytnost. No jak jich docílit? No přece dětským pudrem. Několik minut před zalehnutím do postele nasypete pudr mezi povlečení. Uvidíte, že si vychutnáte pocit většího chladu i kvalitnějšího spánku. Přesvědčte se na vlastní kůži.

Nohy bez otoků
Naneste dětský pudr dovnitř boty, ideálně směrem k patě. Tímto způsobem zamezíte tření obuvi o pokožku chodila i vzniku otoků, proto nevynechejte ani další části boty. Jako bonus budou vaše nohy krásně vonět.

Odstraní mastné skvrny
Na dětský pudr bývá spoleh i při odstraňování mastných skvrn. Jakmile se vám stane, že si zamastíte oděv, stačí na mastné místo nasypat dětský pudr. Prášek vetřete do skvrny opravdu důkladně a třením postupně odstraňujte vzniklou mastnotu. Až nabudete pocitu, že špína je pryč, oděv vyperte v pračce jako obvykle. Výsledek vás příjemně překvapí.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články