- Komerční sdělení -zprávy
HomeMódaStrie už nemusí být strašákem

Strie už nemusí být strašákem

Léto pomalu končí, ale mnohé ženy bojují se strachem svléknout se nejen do plavek v každém ročním období. Celulitida, strie, jizvy – často se za ně stydíme a nevíme se kvůli nim těšit ze života.
Jemné čárky na kůži
Strie můžeme považovat za jizvy nebo drobné prasklinky. Vznikají tehdy, když se pokožka nedokáže přizpůsobit rychle se zvětšujícímu objemu těla. Mohou být tenké i tlustší, světle růžové i fialkové, postupem času blednou a stávají se stříbrnými. Častěji postihují ženy jako muže. Objevují se v pubertě, při rychlém růstu nebo v těhotenství. Nejčastěji postihují břicho, hýždě, prsa a stehna. Není to zdravotní, ale estetický problém, který je často pro ženy velkým nepřítelem.

Důležitá je prevence
Pravdou je, že striím se nevyhne v životě většina z nás. Tím nejrizikovějším obdobím je těhotenství. Většina nastávajících maminek si zhruba v šestém měsíci těhotenství najde strie, proto je důležité brzké používání vhodných přípravků, které zlepší elasticitu kůže. Existuje mnoho krémů, které jsou určeny pro těhotné ženy. Ověřenými pomocníky jsou také přírodní oleje. Pomoci může mandlový, šípkový či kokosový olej, nebo bambucké a kakaové máslo.

Nezmizí, ale stav se může zlepšit
Špatnou zprávou je, že pokud se strie objeví, už nikdy zcela nezmizí. Dobrou, že jejich stav se může výrazně zlepšit a stane se tak méně nápadným. Na klinikách krásy používají ke zlepšení laserovou terapii nebo chemický peeling. Nejúspěšnější jsou v případě novějších strií, ale účinek je patrný iu starších. Červené strie ne starší půl roku lze odstranit nejjednodušší; u starších je to už mnohem náročnější.

Při pravidelném používání kvalitní kosmetiky proti striím lze za pár týdnů dosáhnout viditelných výsledků. Žádný krém nebo olej však samy o sobě zázraky nedokážou, velkou roli hraje i správná životospráva. Důležitý je dostatečný příjem tekutin, vyvážená strava, pohyb a cvičení, masáže postižených partií a udržování hmotnosti.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články