- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyPracovní portál MyJobsi.cz poradí přešlapy, kterých se vyvarovat u pohovoru

Pracovní portál MyJobsi.cz poradí přešlapy, kterých se vyvarovat u pohovoru

Nějaké to faux pas z nervozity se u pracovního pohovoru objeví často, zejména jste-li člověkem bez valných zkušeností v této oblasti. Zaměstnavatele možná může dokonce potěšit, že vám nabídka není lhostejná, a tak jistě přimhouří oko. Jsou však záležitosti, které máme více méně ve svojí moci a bylo by tak chybou jít na schůzku a zcela je ignorovat.

Nevhodná mluva

Málokdo bude asi v této situaci mluvit vysloveně vulgárně, ale pokud nejste zvyklí dávat si pozor na jazyk, měli byste se na tento bod zaměřit. Pro jistotu byste se měli vyhnout hovorovým či lidovým výrazům a nejspíše i nespisovnému projevu, byť pak rozhovor může působit lehce sešněrovaně. Jedná se o formální událost a to by mělo být z vaší strany zohledněno i v případě, že druhá strana to tolik „neřeší“.

Společensky nevhodné chování

Vyhněte se hrubým chybám v etiketě, tedy například nepodání ruky, ignorace pozdravu a rozloučení, žvýkání žvýkačky, výrazného zpoždění bez omluvy a podobně. Zkrátka chování, které zjevně vyjadřuje nedostatek respektu, je nedůstojné a ukazuje na opomenutí základních pravidel chování.

Nevyhovující oblečení

Ano, tento bod se dá do jisté míry relativizovat podle pracoviště, kde se o pracovní místo ucházíte. Jisté však je, že pokud se na pohovor příliš „nastrojíte“, nikoho to neurazí. Pokud však dorazíte v roztrhaných džínách a propoceném metalovém tričku či minisukni těsně pod zadek, s rozcuchanými vlasy a špinavými botami, jistě to značně snižuje vaše šance.

ehnané emocionální projevy a familiérnost

Lidé, kteří jsou velice společensky založení, někdy mají tendenci tvořit kamarádství na potkání. Na tom není nic špatného, ale pracovní pohovor pro to není vhodným místem. Zkuste držet emoce na uzdě a chovat se spíše rezervovaně. Žádný hýkavý smích, pláč ani bouchání pěstí do stolu. Stejně tak se vyhněte popisování své rodinné historie či vyprávění osobních příběhů. Inzerce práce zdarma na internetu Vám nabízí tisíce možností na uplatnění.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články