- Komerční sdělení -zprávy
HomePro Ženy6 zvyků štíhlých lidí: A nepotřebují ani žádné diety

6 zvyků štíhlých lidí: A nepotřebují ani žádné diety

Fit linie není jen o omezování se a dietách. Přečtěte si, jaké zvyky mají lidé, kteří nehladoví, a přece jsou štíhlí. Řadí portál zdraví.pluska.sk.

Delší spánek
Randomizovaná studie unvierzity v Chicagu zveřejněná v JAMA Internal Medicine přišla se zjištěním, že k hubnutí může výrazně přispět, pokud si rádi pospíte více než osm hodin denně. Výsledkem bylo v průměru o 270 přijatých kilokalorií denně méně. Vědci vypočítali, že za tři roky by tak toto množství umožnilo každému z nich zhubnout až o 26 kilogramů.

Sytá snídaně
Selskou logiku, že čím sytější budete, tím později sáhnete po kalorickém „mezichodě“, potvrzují dokonce i některé studie. Nejlepší zasytí ovesné vločky nebo bílkoviny. Dokonce i mastnější míchaná vejce vám tělo ráno ještě odpustí.

Spousta vody
Již tři třídecové sklenice čisté vody denně navíc vám mohou zvýšit otáčky metabolismu o 30%, odkazuje se portál dama.cz na studie. Pokud každý den vypijete více než litr, bez jakékoli jiné námahy můžete za rok zhubnout až dva kilogramy.

Slunce
Ano, jde o životodárný vitamín D. Ten kromě zdravější hmotnosti pomáhá i jako prevence proti různým vážným onemocněním. Zkuste se každé ráno poslnit na balkoně či zahradě alespoň 15 minut. Tehdy vám tak dlouhá expozice slunečním paprskům neublíží.

Procházka
Druhá možnost je místo usínání jít se projít. Ranní pohyb podle studií nastartuje metabolismus lépe než dopolední či večerní. Alespoň v tomto pravidle byste se však měli trochu zapotit – zvolte proto rychlejší tempo kroků.

Domácí oběd
Klidně to může jídlo, na které jste zvyklí. Pokud si ho však připravíte sami, máte lepší kontrolu nad složením jídelníčku, než kdybyste spoléhali na menu ve firemní kantýně. Množství zase bude limitovat ešus, ve kterém si oběd do práce přinesete. Podle studie ti, kteří jedli doma připravené jídlo, měli o 28 % nižší riziko nadváhy než ti, kdo se stravují v práci, připomíná dama.cz.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články